دستیابی ایران به فناوری RQ-170 شکست جدی برای امنیت‌ملی آمریکا

خبرگزاری فارس: یک شبکه خبری آمریکایی ضمن اشاره به تصاویر منتشر شده درباره هواپیمای جاسوسی پیشرفته آمریکایی، اعلام کرد که دستیابی ایران به فناوری این هواپیمای بدون سرنشین شکست جدی برای منافع امنیت ملی آمریکا به شمار می آید.

به گزارش فارس،‌شبکه خبری "سی بی اس" آمریکا طی خبری به بررسی تصاویر منتشر شده از تلویزیون ایران درباره هواپیمای پیشرفته جاسوسی آمریکایی به غنیمت گرفته شده پرداخت.
 
این شبکه آمریکایی در خبر خود همچنان از پذیرش این واقعیت که نیروهای ایرانی طی حمله ای سایبری توانستند این هواپیما را سرنگون کنند،‌امتناع کرد.
 
سی بی اس اضافه کرد: اگر هواپیمای RQ-170  که در تلویزیون ایران به نمایش گذاشته شد همان هواپیمای "جانور قندهار" باشد، بسیاری از بدترین کابوس‌های های تحلیلگران اطلاعاتی به حقیقت خواهد پیوست.
 
این شبکه آمریکایی در ادامه تاکید کرد: به نظر می رسید که هواپیما تقریبا سالم بوده و به ایران این فرصت بزرگ را داده است تا فناوری های جمع آوری اطلاعات حساس را در اختیار بگیرد.
 
پیشتر مقامات آمریکایی مدعی شده بودند که این هواپیمای پیشرفته که قابلیت نابود کردن خود را دارد، احتمالا سرنگون نشده است چون در زمان ساقط شدن هیچ ارتباطی با هواپیمای بدون سرنشین وجود نداشته است.
 
سی بی اس در ادامه گزارش خود اعلام کرد: بسیاری در آمریکا معتقد بودند که ایران قادر به بازیابی اطلاعات جاسوسی از این هواپیما نخواهد بود اما این گمانه زنی ها قبل از انتشار تصاویر آن بود که این تصاویر نشان می دهد این هواپیما به طور گسترده ای سالم بود.
 
"جو سیرینسیونه" عضو شورای روابط خارجی آمریکا به شبکه خبری "سی بی اس" گفت که این هواپیمای بدون سرنشین یکی از پیچیده ترین هواپیماهای شناسایی آمریکا بوده است.

وی افزود: دستیابی به فناوری این هواپیما، به اضافه دسترسی به اطلاعات طبقه بندی شده از سامانه های این هواپیما، می تواند شکست جدی برای منافع امنیت ملی آمریکا به شمار آید.

/ 4 نظر / 14 بازدید
محمد

یا خامنه ای یا ایها العزیز حسنا و اهلنا الضر و جئنا ببضاعه مزجاه فافوا لنا الکیل و تصدیق علینا ان الله یجزی المتصدقین

امید خلیلی

سلام بر جناب اقاي عليزاده عزيز اينم ضربه شصت سپاه و ارتش جمهوري اسلامي ايران بر پيكر پوسيده امريكا درود خدا بر سربازان امام زمان

مکتب

سلام. من توی خوابگاه دانشجویی ام. طی یکی دو ماه گذشته رنگ تلویزیون رو به چشم ندیدم چه برسه به اخبار! اونایی که رفته بودن خونه وقتی برگشتن خوابگاه ، گفتن که چی شده.از خوشحالی اینقدر جیغ زدم و خدا رو شکر کردم که از نفس افتادم[لبخند] جانم فدای وطن و رهبرم.

اول ضمیرمفردغائب کجایی؟؟

احسنت به این غیور مردان ایرانی که با این کار خود مشت محکمی به دهان سردمداران غرب زدند و نشان دادند که برخلاف چیزی که فکر می کنن تحریم ها نتایج مثبت به همراه داشته است یاحق[گل]