سی دی " ظهور نزدیک است" کذب است

گرگان - خبرگزاری مهر: نماینده ولی فقیه در گلستان، با اشاره به توزیع گسترده سی دی " ظهور نزدیک است"، این سی دی کذب است و مراجع بزرگ دنیای اسلام آن را تکذیب کرده اند.

به گزارش خبرنگار مهر در گرگان، آیت الله سید کاظم نورمفیدی بعد از ظهر پنجشنبه در جمع دانش آموزان دبیرستان چراغعلی گرگان گفت: به چند دلیل، اعلام می کنم که این سی دی کذب است که اشاره شد که امام صادق (ع) در خصوص افرادی که برای ظهور امام زمان (عج) وقت تعیین می کنند، آنان را کذاب نامیده اند.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه گفت: به فرموده امام صادق (ع)، کسانی که در ظهور حضرت ولی عصر (عج) عجله دارند، در هلاکت هستند و اعتقاد خود را از دست می دهند و کسانی که مطیع امر خدا هستند، نجات پیدا می کنند.

آیت الله نورمفیدی با اشاره به روایات و مسئله علائم ظهور در این سی دی گفت: این ها دروغی بیش نیست و در برخی روایات جعل صورت گرفته که به تعبیر علامه مطهری این ها 'جعل بنی عباس' است.

وی افزود: بر فرض محال، اگر این روایات هم درست باشد، تعیین مصداق درست نیست، زیرا اگر این امر براساس این روایات انجام شود، مردم به اصل موضوع و امام زمان (ع) بی اعتقاد می شوند.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که این کارها را می کنند و هر چند وقت یک بار حرفی در خصوص ظهور می زنند ( مانند آن موضوعی که اگر در عراق سه عبد پشت هم بیایند، ایشان ظهور می کنند) باعث خواهد شد تا مردم بی اعتماد شوند و در واقع این کارها، دکانی برای کسب و درآمد است و این افراد که این کارها را انجام می دهند، ملحد هستند.

نماینده ولی فقیه در گلستان یادآور شد: این ها بدبختی برخی افراد است که این مسائل را باور می کنند و از دین منحرف می شوند و اگر این افراد به حرف امام زمان (ع) مبنی بر این که هر کس ادعا کند که مرا دیده دروغ می گوید، گوش می دادند، بهائیت درست نمی شد.

وی تاکید کرد: انسان اگر معرف انسانی و خداشناسی نداشته باشد، دچار بی آگاهی و جهل می شود و این ها خود دشمن انسان است.

آیت الله نورمفیدی در خصوص شرایط معقول و ایده آل برای ازدواج یک دختر گفت: مردی را که می خواهید با او ازدواج کنید، باید دارای اصالت خانوادگی و با اخلاق باشد و دیانت داشته باشد.

وی یادآور شد: فرد مورد نظر باید متدین، خداشناس و خداپرست باشد، اما نباید خشک باشد که باعث فرار از دین شود که بر روی دیوار نمازخانه مدرسه نوشته شده بود (هر کس نماز را ترک کند، کافر است) یکی از همین مسائل است، زیرا این موضوع اصلا درست نیست، بلکه کسی که نماز را ترک کند و آن را قبول نداشته باشد، کافر است.

امام جمعه گرگان در خصوص سئوالی مبنی بر پخش موسیقی از بلندگوی مساجد گفت: من با پخش هر نوع موسیقی از بلندگوهای مساجد مخالفم، اما گوش دادن به موسیقی سنتی و موسیقی که لهوی نباشد آن هم بیرون از مسجد، عیبی ندارد.

آیت الله نورمفیدی در پاسخ به سئوالی مبنی بر سخت گیری والدین در کنترل فرزندان گفت: یکی از علل فرار فرزندان به ویژه دختران، همین سخت گیری هاست، اما معتقدم باید نظارت بر فرزندان نه سخت گیرانه و نه ساده باشد، بلکه محدوده نظارت تعریف شده و مشخص باشد.

وی در زمینه حجاب بانوان گفت: سخت گیری در مسائل دینی، آثار سوئی به همراه دارد، ضمن آن که چادر از حجاب های خوب است و بهتر است در این زمینه به کتاب مسئله حجاب شهید مطهری نیز مراجعه شود، اما آن حجاب طالبانی و افغانی که کیسه ای با چند سوراخ بر سر زنان می کنند و این حجابی که امروز خیلی جاها مشاهده می شود که تنها پارچه ای بر روی سر می اندازند، مورد قبول نیست.

وی همچنین در خصوص نگاه کلی اسلام به حجاب گفت: از نگاه اسلام، حجاب هم می تواند اجباری باشد و هم می تواند نباشد، اما آثار و برکات داشتنش بهتر و بیشتر از نداشتنش است.

/ 0 نظر / 13 بازدید