30هزار مورد نقض حقوق بشر درعربستان

جمعیت حقوق بشر عربستان سعودی اعلام کرد که در پنج سال گذشته بیش از 30 هزار مورد نقض حقوق بشر در این کشور روی داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبری العالم، دلایل محکمی از دست داشتن رژیم آل سعود در نقض حقوق بشر در عربستان وجود دارد که میزان رنج ملت عربستان را نشان می دهد.

مفلح القحطانی رئیس جمعیت حقوق بشر عربستان فاش کرد که در پنج سال گذشته حدود 30 هزار شکواییه و شکایت دریافت کرده است که همه مربوط به نقض حقوق بشر است.

به گفته القحطانی، این شکواییه ها شامل مسائل زندانیان، موارد شخصی شهروندان، خشونت خانوادگی، مسائل اداری و امور شهروندی می شود.

القحطانی با تاکید بر ارتقاء آگاهی عمومی درباره حقوق بشر نزد نهادهای دولتی عربستان و مردم، تصریح کرد که باید ارزیابی درستی از حقوق بشر در عربستان صورت بگیرد.

این جمعیت به همه موارد نقض حقوق بشر بخصوص در حوزه سیاسی که شمار آن هزاران مورد است، نمی پردازند زیرا خانواده های قربانیان نقض حقوق بشر سیاسی در عربستان از اینکه تحت پیگرد قرار بگیرند و به دست نیروهای سعودی سرکوب شوند، بیمناکند.

اکنون بیش از 30 هزار نفر به دلیل اتهاماتی درباره آزادی بیان و مسائلی از این قبیل در زندانهای سعودی به سر میبرند که در میان آنان شیعیان وجود دارند.

سازمان عفو بین الملل، سازمان دیده بان حقوق بشر و سازمان وکلای بدون مرز از سیاست سرکوب و تروریسم سازمان یافته نظام عربستان در سایه سکوت آمریکا و اروپا پرده برداشته اند.

آمریکا و اروپا به این علت سکوت کرده اند که از این بیم دارند رژیم عربستان مورد انتقاد سیاسی قرار گیرد و باعث رسوایی نظامی شود که براساس گواهی سازمان های حقوق بشر جهانی در نقض حقوق بشر بدترین رژیم عربی به شمار می رود.

/ 2 نظر / 19 بازدید
شیما

سلام... آمریکا که دنبال هر بهانه ای بود تا بگه تو ایران نقض حقوق بشر شده.. در مورد عربستان چرا هیچی نگفت ؟!؟ّ؟ّ!!!!![متفکر]

اول ضمیرمفردغائب کجایی؟؟

ان شاالله با انقلاب در عربستان مردم رژیم طاغئتی آل سعود را در زیر چکمه های خود له خواهند کرد تا این پیام رو به همه ی عالم بدن که هیچ ظلمی بی جواب نمی مونه [گل]