تظاهرات خشم به قطر کشیده شد

جام جم آنلاین: موج فراخوان برای برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز به منظور سرنگونی رژیم های عربی، به قطر همپیمان نزدیک آمریکا در منطقه رسید و معترضان خواهان سرنگونی امیر این کشور شدند.

به گزارش شبکه العالم، فعالان شبکه های اجتماعی قطر در فراخوانی از مردم خواسته اند 16 مارس برای سرنگونی "شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی" هم پیمان نزدیک آمریکا در منطقه، به خیابانها بریزند.

این شبکه های اجتماعی تاکنون در تایید فراخوان یاد شده حدود هفت هزار عضو گرفته اند.

رویترز گزارش داد: در صفحه این شبکه های اجتماعی عنوان "انقلاب آزادی 16 مارس قطر" درج شده است، و از جمله مطالبات مطرح شده در این فراخوان برچیده شدن پایگاه نظامی آمریکا در خاک قطر و کوتاه کردن دست "موزه" همسر بانفوذ امیر قطر از همه امور کشور است.

قطر از همپیمانان نزدیک آمریکا در منطقه خلیج فارس به شمار می رود و دارای ذخایر عظیم گازی درجهان است و جمعیت آن کم و در حدود 350 هزار نفر بالغ می شود.

شیخ حمد در سال 1995 میلادی با کودتای سفید علیه پدرش قدرت را در قطر به دست گرفت و تمیم فرزندش را در سال 2003 میلادی به عنوان ولیعهد منصوب کرد.

روند اصلاح سیاسی در این کشور به علت تعویق های مداوم انتخابات پارلمانی، با رکود مواجه است.

فعالان در فراخوان "انقلاب آزادی 16 مارس قطر" بر روی شبکه های اجتماعی در اینترنت خواهان اصلاحات سیاسی و رفاه اجتماعی برای مردم قطر شده اند.

در این فراخوان همچنین بر ضرورت قطع روابط قطر با رژیم صهیونیستی تاکید شده است. رژیم اشغالگر در دوحه دارای دفتر نمایندگی تجاری است. این دفتر در اعتراض به حمله رژیم صهیونیستی به غزه در سال 2009 میلادی بسته شد.

در این فراخوان روی صفحه شبکه های اجتماعی در اینترنت عکس "شیخ حمد بن جاسم" نخست وزیر قطر درحالی که با یک مسئول رژیم صهیونیستی دست می دهد، منتشر شده و زیر آن نوشته شده است: "چرا شبکه الجزیره این تصاویر را پخش نمی کند"؟

/ 0 نظر / 9 بازدید