آمار دستگیرشدگان تظاهرات ضد سرمایه‌داری

از زمان آغاز فعالیت جنبش "تسخیر وال استریت" و فعالیت معترضان ضد سرمایه داری و ضد فساد مالی از اواسط ماه سپتامبر، پلیس امریکا بیش از 2000 تن را دستگیر کرده است.

اعتراض‌های ضد سرمایه داری در حالی همچنان در بسیاری از شهرهای آمریکا در جریان است که آمار دستگیرشدگان توسط نیروهای پلیس روز به روز در حال افزایش است.
به گزارش الف به نقل از خبرگزاری رویترز و روزنامه فایننشال تایمز، براساس گزارش‌ رسانه‌ها از زمان آغاز فعالیت جنبش "تسخیر وال استریت" و فعالیت معترضان ضد سرمایه داری و ضد فساد مالی از اواسط ماه سپتامبر، پلیس امریکا بیش از ۲۰۰۰ تن را دستگیر کرده است. این در حالی است که با گسترش این اعتراض‌ها در سراسر آمریکا موج دستگیری معترضان نیز افزایش یافته و انتظار می رود در روزهای آینده نیز معترضان بیشتری دستگیر شوند.
پلیس آمریکا همچنین به دلیل نگرانی از افزایش این اعتراض‌ها از هر وسیله و راهکاری برای آرام کردن اوضاع از جمله متهم کردن معترضان به اتهام های مختلف استفاده می کند.
*شیکاگو
پلیس شیکاگو اعلام کرد که در یک روز دست کم ۱۷۵ معترض را دستگیر کرده است. یکی از معترضان در شیکاگو گفت که نیروهای پلیس برای متفرق کردن معترضان به خشونت وارد عمل شدند. پلیس شیکاگو این دستگیرشدگان را به نقض قوانین شهری متهم کرده که قرار است در آینده نزدیک در دادگاه حاضر شوند.
*ایلینویز
فعالان حقوق بشر اعلام کردند که پلیس این شهر طی اعتراض‌های اخیر در شهرهای این ایالت ده‌ها تن را دستگیر کرده است و این در حالی است که این معترضان همچنان بدون مشخص شدن وضعیتشان در زندان به سر می برند
*نیویورک
در نیویورک حدود ۹۰ معترض دستگیر و زندانی شدند.
*فونیکس و کلورادو
دست کم بیش از ۷۰ تن طی اعتراض‌های اخیر در این دو منطقه دستگیر شدند.
*بوستون
پلیس آمریکا بیش از ۱۰۰ تن را طی اعتراضی دستگیر کرد.
* آریزونا
مقامات در آریزونا اعلام کردند که حدود ۱۰۰ معترض طی دو تظاهرات بزرگ ضد سرمایه داری در این شهر دستگیر شدند. ۵۳ تن در منطقه توسکان و ۴۶ تن دیگر نیز در منطقه فونیکس دستگیر شدند. برخی از این معترضان دستگیر شده با ضمانت آزاد شده‌اند اما پلیس اعلام کرد که تمامی این دستگیرشدگان قرار است در دادگاه محاکمه شوند.
* دنور
دست کم ۴۲ تن طی یکی از تظاهرات‌ها در این شهر دستگیر شدند.
* واشنگتن
علاوه بر دستگیری ده‌ها معترض و چند فعال سیاسی ، کورنل وست استاد دانشگاه پرینستون نیز دستگیر شد.
- در کشورهای دیگر
براساس اعلام پلیس چند کشور، بیش از ده‌ها نفر از معترضان در لندن، فرانکفورت،آمستردام، ژنو، دوبلین، پاریس، سارایوو، تورنتو، وین، زوریخ و مادرید نیز به دنبال برگزاری اعتراض‌های ضد سرمایه داری دستگیر شدند. در ایتالیا نیز پلیس این کشور از دستگیری حداقل ۱۲ تن طی اعتراض‌ شهرهای رم و چند شهر دیگر خبر داد.
/ 1 نظر / 14 بازدید
همخونه دات کام

------------------------------ پورتال همخونه دات کام افتتاح شد ------------------------------ همخونه دات کام اولین و تنها وب سایت جستجوی خانه دانشجویی در ایران لطفا برای حمایت از همخونه دات کام به ما لینک دهید.