مخالفت قاطع انقلابیون با خواسته پادشاه بحرین

خبرگزاری فارس: یک فعال سیاسی بحرینی اعلام کرد بحرینی‌های معترض در میدان اللؤلؤه درمنامه ضمن مخالفت با درخواست پادشاه این کشور برای ترک این میدان، بر ادامه اعتراض تا رسیدن به خواسته‌ها تاکید کردند.

به گزارش فارس، "عبدالهادی الموسوی " امروز چهارشنبه در مصاحبه با شبکه خبری العالم از مخالفت شدید مخالفان شیخ حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین با پیشنهاد وی خبر داد.

پادشاه بحرین از معترضان خواسته است که میدان اللؤلؤه و خیابان های شهر منامه را ترک کنند؛ اما این درخواست با مخالفت کامل مردم روبه‌رو شده است.

الموسوی تصریح کرد: جوانان بحرینی کناره‌گیری خاندان حاکم را که به وعده‌های خود عمل نکرده است و در روز پنج‌شنبه سیاه از پشت به مردم خنجر زد، خواستارند.

این فعال سیاسی با اشاره به آزادی 50 نفر از زندانیان سیاسی اعلام کرد: زندانیان سیاسی آزاد شده از زندان‌ها هم قصد دارند با برگزاری راهپیمایی به معترضان در میدان اللؤلؤه بپیوندند.

وی با بیان این که معترضان حاضر به گفت‌وگو با دولت بحرین نیستند، افزود: مردم و مخالفان رژیم حاکم بیش از 10 سال با دولت درحال مذاکره بودند اما مسئولان به جای توجه به خواسته های مخالفان، به آنها توهین کرده و آنان را به سخره گرفتند و برخی از مخالفان را که خواسته‌های بیشتری داشتند، به زندان افکندند.

الموسوی تصریح کرد: اگر برخی انجمن‌های سیاسی خواهان مذاکره هستند، باید از طرف خود و نه مردم مذاکره کنند زیرا خانواده های شهدا و انقلابیون چنین اجازه‌ای به آنها نداده‌اند.‌

تظاهرات اعتراض‌آمیز مردم بحرین به دولت پادشاهی این کشور 13 فوریه آغاز شد ولی دولت بحرین با حمله شبانه با تجمع‌کنندگان مردمی در میدان اللؤلؤه خشم مردم را بیش از پیش برانگیخت.

/ 0 نظر / 9 بازدید