رادان: متخلفان چهارشنبه آخر سال تا پایان تعطیلات در زندان می‌مانند

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اعلام اینکه متخلفان چهارشنبه آخر سال تا پایان تعطیلات در زندان می‌مانند، گفت: زندانیان باید بر اساس نوع جرایم از یکدیگر تفکیک شوند.
آفتاب: سردار احمد رضا رادان ظهر شنبه در حاشیه یکصد و بیست و ششمین جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در افق برنامه پنج‌ساله باید نگرانی‌های مردم را نسبت به مصرف مواد مخدر و اعتیاد برطرف کنیم.

وی افزود: امروز در بحث کلان مبارزه با مواد مخدر گام‌های اساسی برداشته شده است به نحوی که در کشفیات یازده ماهه امسال 373 تن انواع مواد مخدر توسط پلیس کشف و ضبط شد.

سردار رادان تصریح کرد: این کشفیات شاید نسبت به مدت مشابه سال قبل مقداری کاهش داشته باشد اما در نوع خود بی‌سابقه است.

وی گفت: دلیل کاهش اندک کشفیات مواد مخدر در سال جاری انجام یکسری اقدامات مقابله‌ای است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی افزود: مهمترین نگرانی مردم توزیع خرد موادمخدر در کشور است و همچنین پر بودن حجم زندان‌ها همواره این نگرانی را در مردم به وجود می‌آورد که این افراد پس از دستگیری آزاد می‌شوند.

سردار رادان اظهار داشت: درست است که زندان‌ها اکنون جای کافی ندارند اما این به معنای آن نیست که زندانیان جای دیگری نگه‌داری می‌شوند یا آزاد هستند.

وی تصریح کرد: باید هر چه سریع‌تر زندانیان را بر اساس جرم مرتکب شده تفکیک کنیم.

سردار رادان در پاسخ به پرسشی در مورد تمهیدات ناجا برای چهارشنبه آخر سال گفت: توصیه می‌شود که بزرگ‌ترها در این مراسم مانند گذشته در کنار فرزندان‌شان بمانند و رفتارهای آنان را کنترل کنند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: در چهارشنبه آخر سال افرادی که با رفتار خطرناک خود برای دیگران مزاحمت ایجاد کنند تا پایان تعطیلات نوروز در بازداشتگاه خواهند ماند.

رادان مواد منفجره دستی را یکی از خطرناک‌ترین موضوعات در چهارشنبه آخر سال دانست و گفت: این مواد همواره خسارت جبران‌ناپذیری را وارد می‌کنند بر همین اساس توصیه می‌شود تا جوانان به سمت این مواد نروند.
/ 0 نظر / 7 بازدید