اصلاح پوشش بدون ارائه لباس مناسب، امکانپذیر نیست

خبرگزاری فارس: مشاور امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه وضعیت مدل‌های موجود در بازار لباس به هیچ عنوان مناسب نیست، گفت: زمانی که مدل‌های مناسب به بازار لباس ارائه نمی‌شود، چگونه می‌توان انتظار بهبود وضعیت پوشش را در کشور داشت.

فرزانه نیکوبرش در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: بدحجابی تأثیرات منفی بسیاری بر روی جامعه و خانواده‌ها دارد و دستگاه‌های مسئول باید تدبیر ویژه‌ای را در برخورد با بدحجابی به کار گیرند.

وی در ادامه افزود: تا زمانی که ساختار فرهنگی در جامعه تغییر نکند، نمی‌توان از طریق برخوردهای مقطعی با بدحجابی مقابله کرد و کاری از پیش برد.

مشاور امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه اگر قانون گسترش عفاف و حجاب که یکی از مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است، به درستی اجرا می‌شد، شاهد وضعیت کنونی بدحجابی در کشور نبودیم، گفت: در قانون گسترش عفاف و حجاب برای 26 سازمان وظایفی تعیین شده است و اگر هر نهادی وظایف خود را به درستی انجام می‌داد، شاهد کاهش آمار بدحجابی در جامعه بودیم.

نیکوبرش ادامه داد: اگر هر نهاد مسئول در جهت اجرای وظایف خود به منظور گسترش عفاف و حجاب تعلل داشته باشد، امکان ندارد که شاهد بهبود وضعیت حجاب در کشور باشیم.

وی با اشاره به اینکه مقابله با بدحجابی و رفتارهای ناشایست نیازمند اقدام فرهنگی وسیعی است، عنوان کرد: برای مقابله با ناتوی فرهنگی دشمن که در جهت تغییر ارزش‌ها و هویت جامعه تلاش می‌کند، ضعیف عمل کرده‌ایم؛ دشمن برای ارائه هویتی جدید و مطابق با معیارهای خود برای جوانان ایرانی تلاش می‌کند و بدحجابی یکی از نمودهای تغییر فرهنگی جامعه است.

مشاور امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی گفت: هم‌اکنون وضعیت تولید لباس در کشور به هیچ عنوان مناسب نیست؛ زمانی که لباس مناسب به بازار کشور ارائه نمی‌شود، چگونه می‌توان انتظار بهبود وضعیت پوشش در کشور را داشت.

نیکوبرش اضافه کرد: اصلاح وضعیت حجاب نخست باید از نهادهای دولتی آغاز شود ولی هم‌اکنون شاهد هستیم که کارکنان زن در این ادارات بدون توجه به ضوابط تعیین‌شده با پوشش‌های نامناسب در محیط کار حضور می‌یابند.

وی بیان کرد: حجاب در چارچوب خود و به‌منظور گسترش امنیت اجتماعی و کارکردهای خانواده، فلسفه‌ای را در سطح جامعه دنبال می‌کند؛ عفاف تنها مخصوص زنان نیست بلکه مردان را نیز شامل می‌شود و می‌توان با رعایت پوشش مناسب و رعایت عفاف در بطن حجاب، امنیت اجتماعی را در جامعه افزایش داد.

/ 1 نظر / 11 بازدید
سید حسین

سلام آقای ابوالفضلی , وبلاگ خوبی دارید با مطالب تخصصی وزیبا امیدوارم موفق باشید اگر وقت کردید به من هم سر بزنید جدیدا آپدیت کردم نظر مبارکتون رو هم اعلام بفرمایید.[گل]