25 بهمن دلیلی برای اتمام یک جریان؟

چندی پیش جریان موسوم به فتنه که بهانه ای برای ملتهب کردن فضای سیاسی جامعه و ایجاد اغتشاش نداشتند (گر چه در اجرای هدفمندی رایانه ها قصد شوم خود را دنبال کردند اما با شکست مواجه شدند)به خاطر به وجود آمدن فضای خاصی در کشور های خاور میانه با علم به این که دیگر جایگاهی در نظام ندارند بار دیگر دست به بیانیه نویسی زدند و خود را حامی حرکت اسلامی مردم مصر و تونس معرفی کردند و برای حمایت از آنان مردم را دعوت به برگزاری راهپیمایی کردند!

موضع گیری این جریان در قبال انقلاب رخ داده در مصر و تونس و همچنین این حرکت را ادامه ی حرکت خود می دانند و بیان می کنند که این انقلاب ها مشابه حرکت مردم در حوادث پس از انتخابات است جای بسی تامل دارد که برخی از آن ها را بیان می کنم.

1.جریان بوجود آمده در کشورهای خاورمیانه جریانی برانداز است و برای تغییر حکومت و از بین بردن حاکمیت فعلی در این کشورها شکل گرفته است بافرض قبول کردن این که این حرکت ها در مصر و تونس مشابه حوادث پس از انتخابات ایران و ادامه حرکت آنان است آیا جنبش سبز در ایران قصد براندازی و تغییر حکومت را داشت؟

این سئوالی است که باید به صورت جدی از داعیه داران این جریان پرسید.

2.بعد از آنی که جریان فتنه در روز قدس شعار "نه غزه نه لبنان "سر می دهند حال چه شده و بر اساس چه منفعتی است امروز سردمدار شعار "هم مصر هم تونس" شده اند و برای حمایت از آنان یا ... درخواست راهپیمایی می کنند؟ آیا به حقیقت برای اسلام عمل می کنند یا برای رسیدن به قدرت؟

3. این حرکت به صورت رسمی و مبین اعلام می دارد که راهپیمایی 22بهمن امسال یک راهپیمایی کاملا دولتی بود و مردم قصد دارند تا به صورت مستقل راهپیمایی صورت دهند!جالب این است که چرا چنین روزی برای این حرکت تفرقه انگیز انتخاب می شود؟ اگر تاریخ انقلاب را بررسی کنیم می بینیم روز ۲۵ بهمن ماه سال ۱۳۵۷ مصادف است با اولین تجمع ضدانقلاب با محوریت منافقین علیه امام و انقلاب. و این ذهن ما را به حوادث سال گذشته و حمایت منافقین از جریان فتنه می برد.

در پایان چند سئوال مطرح است:

آیا پس از گذشت این مدت از فعالیت های این افراد و درگیر کردن فضای علمی و سیاسی کشور و مشخص شدن قصد فتنه گران هنوز زمان آن نرسیده که سران فتنه محکوم شوند؟

آیا باز هم نیاز به مدرک و دلیل است؟

یا شاید می خواهیم دوباره این جریان باز به بهانه ای بیانیه صادر کند و فضای کشور را ملتهب کند و نیروی عظیم مردم را برای مقابله با خودشان به کار گیرند؟

/ 0 نظر / 10 بازدید