اقدامات موسوی و کروبی ربطی به نمایندگان اقلیت مجلس ندارد

کواکبیان مواردی چون عدم انقیاد دولت به مجلس و حاضر نشدن حتی وزیر استیضاح شده برای پاسخگویی در صحن علنی، بی توجهی به موضوع در راس بودن مجلس، نامه نگاری برای تضعیف قوا و جایگاه مجمع تشخیص مصلحت نظام، بی توجهی به قوانین بودجه های سالیانه، بی توجهی به وضعیت اشتغال و تورم آزاردهنده برای محرومان، بی توجهی به مطالبات صنفی و قانونی اقشار مختلف مردم، بی توجهی به برگزاری دادگاه علنی برای جرایم سیاسی با حضور هیئت منصفه از مسائل موجود خواند و گفت: دردآور است که آقای احمدی نژاد علیرغم صراحت اصل 26 قانون اساسی با صراحت بگوید که ما فقط یک حزب می خواهیم داشته باشیم.

خارج نشینان و افراطیون داخلی مانع تدوام اصلاحات هستند

دبیر کل حزب مردمسالاری در خصوص اصلاحات مردمی نیز گفت: دو دسته مایلند که اصلاحات مردمی و در چارچوب نظام جمهوری اسلامی تداوم نیابد دسته اول مشتی برانداز و ضد انقلاب خارج نشین و تابع توطئه های مستکبران جهانی و رژیم صهیونیستی هستند و یک افراطیون در داخل کشور.

کواکبیان گفت: عده ای معتقدند فاتحه اصلاح طلبی خوانده شده و انتخابات بعدی فقط ما باید میدان دار باشیم؛ بسیار خوب بفرمایید ما نخواستیم اما آیا می توانید تضمین بدهید که موفق می شوید؟

نماینده سمنان خاطر نشان کرد: بسیاری از عزیزان ما که در مجلس شورای اسلامی هستند بارها و بارها تاکید کرده اند که ما می خواهیم در چارچوب نظام مطالبات مردم را مطرح کنیم اما همان عده افراطیون با حرکاتی که خودتان بهتر می دانید، حتی رئیس مجلس را تحت فشار قرار می دهند و از آزادیهای آیین نامه ای ما جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: علیرغم اینکه مقام معظم رهبری به ما سفارش کردند اگر کسی حرف دارد حرفش را بزند اینها می خواهند به ما بگویند اصلاحات تمام شده اما ما با فریاد بلند عرض می کنیم که اصلاحاتی که برآمده از نظام است هیچ وقت نخواهیم گذاشت چراغش در این کشور خاموش شود و همین جلسه امروز نمونه آن است چقدر به ما فشار وارد کردند که در شرایط این گونه شما چه کار دارید به برگزاری کنگره.

موسوی و کروبی در فراخوان 25 بهمن اشتباه کردند

کواکبیان تاکید کرد: ما اقدامات ضد انقلابی روز 25 بهمن را محکوم کرده ایم فراکسیون خط امام (ره) اطلاعیه داد چرا یک عده می خواهند بگویند همه اینها یک کاسه هستند؟ من حتی به آقای موسوی یا کروبی هم می گویم شما اشتباه کردید که برای 25 بهمن فراخوان دادید. این باعث شد یک عده ای باز علیه اصلاح طلبان داخل حکومت فشار وارد کنند. این اقدامات به ما چه مربوط است ما که این اقدامات را محکوم کردیم وهمواره محکوم خواهیم کرد.

شعاردهندگان علیه نظام هیچ وقت از ما نبوده اند

دبیر کل حزب مردمسالاری یادآور شد: آن عده ای که لاستیک آتش زده و علیه نظام شعار می دهند هیچ وقت از ما نبوده اند. از آقایان موسوی و کروبی هم می خواهم مرز خودشان را با این عده مشخص کنند اتفاقی که افتاد نه به درد منافع ملی می خورد نه به درد اهداف نظام جمهوری اسلامی می خورد.حتی به ضرر اصلاح طلبان داخل حکومت شد.

وی در خصوص انتشار اخباری مبنی بر اینکه هنگام شعار دادن علیه موسوی و کروبی عده ای در مجلس بر سر جای خود نشستند، گفت: بله بنده معتقدم باید مرزبندی ها مشخص باشد لذا اینجا از آقایان موسوی و کروبی اسم بردم و گفتم کارشان اشتباه است اما آیا دلیلی دارد که من هم بیایم و شعار دهم که اینها باید اعدام شوند؟ بر اساس قانون اگر جرمی مرتکب شده اند برای ما فرقی نمی کند هر کسی در این مملکت جرمی مرتکب شده است باید مجازات شود اما عدالت همه جانبه باشد اگر عده ای در جایی مراسم ها را به هم می زنند آنها هم محکومند اگر وزارت کشور باید مجوز دهد و نمی دهد وزارت کشور هم تخلف کرده است. البته شرایط فراخوان 25 بهمن قانونی نبود این فراخوان باید از سوی احزاب مجوزدار مطرح می شد.

کواکبیان در ادامه با انتقاد از عملکرد دولت در ارائه لایحه بودجه سال 90 گفت: این هم یک تخلف است و در تاریخ ما سابقه ندارد که تا این تاریخ لایحه بودجه به مجلس نرسیده باشد. نمایندگان حق ندارند حقوق ملت را نادیده بگیرند و به نوعی سمبل کاری کنند. دولت بودجه را به صورت دو دوازدهم بدهد.

با حذف رویکرد حزبی از طرح استانی شدن انتخابات مخالفیم

دبیر کل حزب مردمسالاری با انتقاد از حذف بخشی از طرح استانی شدن انتخابات گفت: اخیرا شنیده ام که بخش مربوط به رویکرد احزاب در این طرح حذف شده است اما ما نمی خواستیم صرفا انتخابات استانی برگزار شود بحث ما این بود مثل کشورهایی چون افغانستان، پاکستان و ترکیه مردم به احزاب رای دهند نه به اشخاص. تلاش ما این بود انتخابات با تقویت رویکرد حزبی برگزار شود در غیر این صورت ما با این شکل از برگزاری انتخابات مخالفیم.

منبع : http://www.mehrnews.com

/ 0 نظر / 7 بازدید