اخراج زن مسلمان از شرکت هواپیمایی ایرفرانس به دلیل داشتن حجاب

به گزارش فارس به نقل از شبکه "NBC "، "ریحان عثمان " زن 19 ساله مسلمان اهل ایالت ویرجینای آمریکا یک روز پس از استخدام در شرکت هواپیمایی ایرفرانس فرانسه، به دلیل استفاده از روسری و حجاب توسط مسئولات این شرکت از کار اخراج شد.

طبق نسخه قرارداد منتشره از سوی این زن مسلمان در خبرگزاری‌ها، آژانس کاریابی "ایروتک " [Aerotek] آمریکا از بدو انعقاد قرارداد روسری به سر داشته و محجبه بوده و شرکت ایروتک نیز در نامه‌ای که به شرکت ایرفرانس ارسال کرده، این موضوع را عنوان کرده است.

این در حالی است که بر اساس این گزارش، خانم عثمان در نخستین روز کاری خود به دلیل مخالفت با درخواست مسئولان شرکت ایرفرانس برای کشف حجاب، از کار اخراج شده است.

فرانسه نخستین کشور اروپایی است که محدودیت حجاب در آن اجرایی می‌شود، حال آنکه این کشور به اصطلاح به آزادی گسترده معروف است.

فرانسه با داشتن بزرگترین جمعیت مسلمانان اروپا تنها کشور اتحادیه اروپاست که در سال 2004 داشتن حجاب در مدارس را ممنوع اعلام کرد.

اقلیت مسلمان فرانسه با پنج میلیون نفر جمعیت یک نماینده در مجالس ملی این کشور ندارند و حتی یک شهردار مسلمان نیز در فرانسه وجود ندارد.

/ 0 نظر / 17 بازدید