ایران هراسی با طرح های ناپخته

رسانه های صهیونیستی و مقامات غرب هفته گذشته همزمان با اوج گیری جنبش وال استریت را اشغال کن ، تهاجم رسانه ای و سیاسی شدیدی را با 3 پیکان علیه ایران انجام دادند؛

1- ترور خیالی سفیر عربستان در آمریکا، این پروز جالب و عجیب از آنجا آغاز شد خبرگزاری‌های ‌غربی اعلام کردند که دو ایرانی به اتهام دست داشتن در توطئه بمب‌گذاری در آمریکا بازداشت شده‌اند. براساس این گزارش‌ها، وزیر دادگستری آمریکا و رئیس‌ اف‌بی‌آی اعلام کردند این دو ایرانی دستگیر شده، «غلام شکوری» و «منصور ارباب‌سیار» نام دارند و قصد داشتند سفیر عربستان در آمریکا را ترور کنند.

 2.در حالی که هنوز یک هفته از ادعای آمریکا در وارد کردن اتهام به یک ایرانی برای ترور سفیر عربستان در واشنگتن نگذشته است  ،دیپلمات های غربی در حال نوشتن سناریوی جدیدی برای اعمال فشار به ایران هستند. این سناریوی جدید در آژانس بین المللی انرژی اتمی در حال نوشته شدن است  روزنامه فرانسوی فیگارو جزئیاتی از آن را منتشر کرده است. به گزارش تابناک ، «رویترز» خبری را منتشر کرده که بر اساس آن روزنامه فرانسوی «فیگارو» به نقل از دیپلمات های غربی گفته است که آژانس بین المللی انرژی اتمی قصد دارد در گزارش فصلی خود که در ماه نوامبر در مورد برنامه هسته ای ایران ارائه خواهد داد از ماهیت نظامی برنامه هسته ای ایران که به سمت ساخت بمب هسته ای هدایت شده است انتقاد کند. با اتهاماتی که آمریکا در هفته گذشته علیه ایران وارد کرده است ، این کشور با همپیمانان غربی خود در صدد است تا با اقدامی سیاسی در آژانس بین المللی انرژی اتمی فشار هایی بین المللی را علیه ایران اعمال کند ، به ویژه آنکه رقبای جمهوریخواه اوباما وی را متهم کرده اند که نتوانسته است در قبال ایران سیاست های موفقیت آمیزی را اتخاذ کند . این در حالی است که جنبش وال استریت هم سیاستمداران آمریکایی را به تلاش در انتقال بحران از کشور خود به دیگر نقاط جهان واداشته است . بر اساس این گزارش اگر چه فیگارو نامی از این دیپلمات ها نبرده است ، اما همچنین اشاره کرده است که در گزارش آینده آژانس جزئیاتی درباره برنامه هسته ای ایران منتشر خواهد شد و آژانس در این گزارش خواهد گفت که چه مسائلی را یافته است که بر اساس آن اعلام کرده که نگرانی هایش درباره برنامه هسته ای ایران بالا گرفته است .

3. در نهایت گزارش  احمد شهید در مورد وضع حقوق بشر در ایران ، که ادعاهای ضد انقلابیون را مجددا مطرح کرد باعث تبلیغات دامنه داری از جریان فتنه و براندازان شد.

این در حالی است که رسانه های غرب یا سانسور شدید اخبار مربوط به جنبش وال استریت سعی در عادی جلوه دادن آن دارند و بدون پرداختن به گستردگی این قیام، مدام به مسائل حاشیه ای از جمله اخبار مربوط به گزارش حقوق بشر در ایران یا نظامی بودن برنامه های ایران در تاسیسات هسته ای و در آخر هم مسئله ی ساختگی ترور سفیر عربستان که امری تخیلی و غیر واقعی در عین حال نامعقول به نظر می رسد و موجب شده تا حتی رسانه های غربی نیز در صحت آن تشکیک کنند!

مخالفت رسانه ها با طرحهای دروغین علیه ایران

برخی از  رسانه ها با شک و تردید درباره صحت ادعای مقامات آمریکایی درباره تلاش ایران برای ترور سفیر سعودی، آن را داستانی هالیودی توصیف کردند. درهمین راستا، مجله “نیوزویک” آمریکا بر نبود دلایل متقن در این زمینه تاکید کرد و نوشت: این اولین بار نیست که تهران به مسائلی متهم می شود که انجام نداده است. این مجله با اشاره به سابقه آمریکا در وارد کردن اتهامات بی اساس به سایر کشورها به پرونده عراق اشاره کرد و نوشت: آمریکا درباره عراق نیز اتهامات نادرستی مبنی بر وجود سلاح های کشتار جمعی در این کشور مطرح کرد.

مجله آمریکایی “آتلانتیک” نیز نوشت: دشوار است که ایران نفعی در این زمینه داشته باشد. این مجله با اشاره به موضعگیری واقدامات دوگانه آمریکا در جهان و عملیات ترور این کشور واشغالگری کاخ سفید نوشت: آمریکا خود با آزادی کامل به ادامه رفتارش در عراق و افغانستان و کشورهای دیگر ادامه می دهد و دشمنان خود را در خاک سایر کشورها نظیر “انور العولقی” را در یمن و “اسامه بن لادن” را در پاکستان ترور می کند. درحالی که کاخ سفید و برخی کشورهای غربی همپیمان آن نظیر انگلیس همسو با یکدیگر، سناریوی ساختگی تلاش ایران برای ترور سفیر سعودی در واشنگتن را مطرح می کنند؛ تردید رسانه های آمریکایی دراین زمینه و درقبال موضعگیری های دوگانه کاخ سفید و اقدامات این کشور در سطح جهان را می توان دلیل دیگری بر سست بودن این ادعا دانست که با هدف تحت فشار قرار دادن ایران صورت می گیرد. این ابراز تردید به رسانه های آمریکایی محدود نمی شود به گونه ای که رسانه های انگلیسی نیز در این سناریوی آمریکا علیه ایران تردید می کنند و برای نمونه ادعاهای پوچ کاخ سفید درخصوص وجود سلاح های کشتار جمعی در عراق را مطرح می نمایند.

در همین زمینه، روزنامه ایندیپندنت با اشاره به توانمندیهای بالای اطلاعاتی ایران و ابراز تردید در این ادعای کاخ سفید علیه ایران نوشت: این نقشه عجیب با درایتی که ما از دستگاههای اطلاعاتی ایران سراغ داریم، همخوانی ندارد. این روزنامه نوشت: “این ادعا که ایران از یک فروشنده خودروهای مستعمل که در گذشته متهم به صدور چک های تقلبی شده است، برای ترور سفیر سعودی در واشنگتن توسط یک باند مواد مخدر مکزیکی استفاده کند؛ با درایت و هوشیاری که ما از دستگاههای اطلاعاتی ایران سراغ داریم، همخوانی ندارد”. این روزنامه در اشاره به دروغگویی مقامات آمریکایی افزود: وزیر دادگستری آمریکا با اطمینان زیاد ادعای توطئه ایران علیه سفیر سعودی را اعلام کرد که این گفته او، ما را به یاد سخنان “کالین پاول” وزیر امور خارجه اسبق آمریکا می اندازد که در سال ۲۰۰۳ میلادی در سازمان ملل گفت؛ واشنگتن دلایل غیرقابل انکاری دارد که نشان می دهد صدام سلاح های کشتار جمعی تولید کرده است.این درحالی است که بعدا سلاح کشتار جمعی در عراق یافت نشد و پوچی ادعاهای مقامات آمریکایی به اثبات رسید.ایندیپندت نوشت گروهی در آمریکا می خواهند از طرح این ادعا استفاده کنند که از جمله نومحافظه کاران و سران هوادار اسرائیل هستند که همیشه خواهان به راه انداختن جنگ علیه ایران می باشند.

 روزنامه “فایننشنال تایمز″ نیز با تاکید بر نبود ادله قاطع درخصوص ادعای آمریکا علیه ایران نوشت: این ادعای آمریکا همچنان در مرحله تایید شده قرار ندارد. این روزنامه با شک و تردید درباره درست بودن ادعای کاخ سفید علیه ایران درخصوص تلاش برای ترور سفیر سعودی در واشنگتن افزود: برخی دلایل ما را بر آن می دارد که در محتوای این ادعا شک کنیم که از جمله می توان به شرکت کنندگان در این نقشه ترور اشاره کرد زیرا آنها از مهارت زیادی برخوردار نبوده اند. با نگاهی به مطالب روزنامه های غربی و اوضاع خاورمیانه درچند ماه اخیر می توان به روشنی دریافت که هدف از طرح چنین ادعای پوچی علیه ایران در شرایط کنونی، فرار واشنگتن از تنگنایی است که در منطقه گرفتار آن شده اند زیرا جهان عرب شاهد انقلاب های مردمی و موج بیداری اسلامی و الگوبرداری آن از انقلاب اسلامی ایران است. این وضعیت کاخ سفید و کاهش نفوذ آمریکا همراه با انقلاب های جهان عرب بویژه انقلاب مردمی در بحرین، واشنگتن را بر آن داشته است تا با طرح سناریویی ساختگی؛ از یک سو ایران را برای حمایت نکردن از این انقلاب های مردمی که به زیان منافع غرب و آمریکا و همپیمانان آنها در منطقه از جمله رژیم سعودی است، زیرفشار قرار دهد و از سوی دیگر، نوک پیکان رسانه ها را از توجه به این انقلاب ها منحرف کند.

منبع : http://www.basirat.ir

/ 8 نظر / 16 بازدید
امید خلیلی

اين بازي هاي امريكا ديگه تكراري شده ملت و نظام ايران به اين بازي ها عادت كردند برن به فكر خودشون باشند كه ملتشون صداشون در اومده اقاي اوباما كارت تمومه ..... www.heydariyoun.tk

شیما

آمریکا باید بدونه دیگه دوران جاهلیت و ساده لوحی مردم از بین رفته و در واقع به قول ما ها این سوژه ها قدیمی شده ...[قهقهه]

محمد حسین

سلام آمریکا تلاشش این بود که یک موج امنیتی جدید را ایجاد کنه اما همانطور که در مطلبتون آوردیند این طرح اونقدر مضحک بوده که حتی رسانه های آمریکا هم حاضر نیستند آن را قبول کنند. یکی از خود مقامات عربستانی هم چند روز اخیر عنوان کرد اگر قرار بود تروری از طرف ایران هم بگیره قبل از اینکه کسی بفهمه انجام میشده... با سپاس از حضورتون[گل]

شهید همت

سلام بر شما برادر گرامی مرگ بر آمریکا مرگ بر اسراییل

abadanman

سلام جناب آقای علیزاده. باز هم ممنون از لطفتان نسبت به بنده. به روی چشم. من بعد سعی میکنم بیشتر بهتون سر بزنم. و در خصوص مطلبتان هم باید بگم که اینها کوچکتر از این حرفها هستند که بتونند کاری از پیش برند. و مکرو و مکرالله والله خیرالماکرین.

با سلام خدمت دوست خوبم ببخشيد كه دير امدم چون نبودم شهادت امام باقر را به شما دوست خوبم تسليت مي گويم . مطالب بسيار زيبايي بود هرچند هنوز قسمتي را نخواندم ولي دوباره مي ايم.[گل][گل]

رستی .م وبلاگ حیدریون مشهدالرضا(ع)

باسلام واحترام شهادت امام باقر(ع)تسلیت خوشحالیم مجددشما با مطالب خوبی بروز می شوید.موفق باشید. در مورد امریکا: انشاا... نزدیک است ببینیم که استکبار در حال نابود شدن است . بعضی ها فکرش را نمی کردند! اما شوروی چه شد؟ امام خمینی(ره)آنزمان فرمودند شوروی.... حال امام خامنه ای فرمودند: بیداری اسلامی و وقایع امریکا و اروپا نشان دهنده چیست؟ وعده الهی نزدیک است.انشاا... پس با تمام وجود :اللهم عجل لولیک الفرج دوست گرامی جناب مهندس علیزاده به لطف خدا آمار بازدید روزانه وبلاگ ما به 900نفر هم رسیده.همواره منتظر راهنمایی شما هستیم. حیدریون مشهدالرضا(ع) www.heydariyoun.tk