رزمایش بزرگ موشکی سپاه فردا آغاز می‌شود

خبرگزاری فارس: سردار حاجی‎زاده گفت:‌ رزمایش بزرگ موشکی پیامبر اعظم(ص) ‌6 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از فردا آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، سردار امیرعلی حاجی‌زاده ‌فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه رزمایش بزرگ موشکی پیامبر اعظم(ص) ‌6 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از فردا آغاز می‌شود، هدف اصلی برگزاری این رزمایش را حفظ آمادگی دفاعی در برابر دشمنان دانست و تصریح کرد:‌ سنجش میزان آمادگی یگان‌ها،‌ تمرین تاکتیک‌های جدید،‌ حضور افسران جوان فارغ التحصیل کنار نیروهای باتجربه و استفاده گسترده از تجهیزاتی که در طی سال گذشته به مجموعه هوافضای سپاه اضافه شده است، از دیگر اهداف برگزاری این رزمایش است.

وی افزود:‌ طی این رزمایش موشک‌های دوربرد، ‌میان‌برد و کوتاه‌برد از جمله موشک خلیج فارس، ‌سجیل، ‌فاتح، ‌قیام، ‌شهاب 1 و 2 و آخرین دستاوردها و توانمندی‌های مجموعه موشکی هوافضای سپاه مورد آزمایش و استفاده قرار می‌گیرد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه همچنین اعلام کرد:‌ در این رزمایش از سکوهای پرتاب با فناوری‌های پیچیده که طی 15 سال گذشته به آن دست یافته‌ایم و در جغرافیای وسیع ایران اسلامی با تنوع و حجم بالا وجود دارد، رونمایی می‌شود.

وی پیام رزمایش پیامبر اعظم(ص) ‌6 را برای کشورهای منطقه پیام صلح و دوستی اعلام کرد و گفت:‌ با توجه به بیداری اسلامی که در منطقه در جریان است،‌ ملت‌های مظلوم منطقه همواره ایران و مقام معظم رهبری را یار و یاور خود می‌دانند.

سردار حاجی‌زاده در پایان با بیان اینکه این رزمایش در دو مرحله زمینی و دریایی برگزار خواهد شد، تصریح کرد:‌ این رزمایش هیچ‎گونه تهدیدی برای دیگران محسوب نمی‌شود و در چارچوب برنامه زمان‎بندی شده سالانه نیروهای مسلح و برای حفظ آمادگی و توان بازدارندگی همه‎جانبه آنها برگزار می‌شود.

/ 0 نظر / 14 بازدید