فساد مالی،در حقیقت خاوری یا ایکس و ایگرگ ؟؟

سایت روزنامه ایران وابسته به دولت  نوشت:

در پی مصاحبه لاله افتخاری و تکذیب حمایت مجلس از مدیرعامل فراری بانک ملی شبکه ایران سند حمایت قاطع 170 تن از نمایندگان مجلس از خاوری را منتشر می کند.

متن نامه 170 نفر از نمایندگان مجلس مبنی بر حمایت از خاوری بدین شرح است :

بسمه تعالی

مقام محترم ریاست جمهوری منتخب جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد

سلام علیکم

بدینوسیله اینجانبان امضاکنندگان ذیل نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک به مناسبت انتخاب شایسته جناب عالی به عنوان رییس جمهور ایران اسلامی از عملکرد وفعالیت و مدیریت مطلوب و تحسین برانگیز جناب آقای دکتر محمودرضا خاوری مدیرعامل بانک سپه که در واقع یکی از خدمتگزاران راستین ومردمی نظام بانکی کشور میباشد حمایت وقدردانی نموده و مسلما کشور عزیزمان در راستای رشد و شکوفایی نظام اقتصادی نیازمند چنین مدیران کارآمد و دلسوز است .

 

این در حالسیت که در پی نخستین جلسه دادگاه فساد بزرگ مالی ، خبر گزاری طنین نیوز نوشت :

روزنامه ایران اولین واکنش را پس از برگزاری دادگاه پرونده اختلاس بزرگ نشان داد.به گزارش خبرآنلاین، «فریادهایی برای فراری دادن متهمان اصلی» عنوان گزارشی است که ارگان دولت منتشر کرده است. در بخشی از گزارش روزنامه ایران آمده است: «مدیری که به کانادا رفت و ساکت ماند! محمودرضا خاوری، مدیرعامل برکنار شده بانک سپه توسط دولت نهم که پس از اعمال فشارهای مختلف به ریاست بانک ملی رسید، حمایت 170 تن از نمایندگان مجلس را در کارنامه خود داشت و از حمایت‌ها و پوشش‌های گسترده سایت خبری فارس طی دید و بازدیدهای مکرر نمایندگان این رسانه و مدیران بانک ملی برخوردار بود. وی پس از آنکه ماجرای فساد بانکی علنی شد در اقدامی از پیش طراحی شده نامه استعفای خود را پس از آن که از کشور خارج شد (به تعبیر دیگر فرار کرد)، منتشر نمود. از این پس تلاش‌های پشت پرده برای انحراف افکار عمومی از اصل ماجرا و جلوگیری از افشای ابعاد فساد، آغاز می‌شود و در بستر این تلاش‌ها خاوری به کانادا فرار می‌کند. نکته قابل تأمل در این ماجرا فرار سریع و بی‌سر و صدای خاوری از کشور است.گویا در این میان پلیسی به نام پلیس اینترپل هم وجود خارجی ندارد و اگر هم داشته باشد ظاهرا در این خصوص کارایی ندارد! رئیس‌جمهور در سفر استانی اردبیل پیش از فرار خاوری با جملاتی هشدارگونه خبر از این اتفاق داده و گفته بود: «عزیزان من، ملت ایران، هوشیار باشید، اینها دارند رد گم می‌کنند. اینها به جای اینکه انگشت اشاره را به سمت متخلفین واقعی، دزدان واقعی، فاسد‌های واقعی بگیرند با متهم کردن دولت می‌خواهند آنها را فراری بدهند ما فریب نخواهیم خورد!» جهرمی نیز در این بین با لو دادن فرار خاوری، قهرمان افشاگری می‌شود و همه چیز را به گردن او می‌اندازد (چه کسی بهتر از یک متهم غایب!) تا به این ترتیب خود را از اتهام ها مبرا کند، هر چند در این میان روابط عمومی بانک مرکزی در توضیحاتی مفصل به اظهارات جهرمی پاسخ می دهد و عنوان می‌کند: «بانک صادرات ایران به عنوان نخستین خطاکار و ناقض مقررات بوده و مسئولیت این قضیه نابخشودنی که منجر به بروز فساد مالی اخیر شده است، متوجه مدیریت وقت بانک مذکور و شخص مدیرعامل به عنوان مدیر اجرایی هیئت مدیره است.» به این ترتیب در سطح افکار عمومی، همه نگاه‌ها به سمت خاوری تغییر جهت می‌یابد و جهرمی در حاشیه امن قرار می‌گیرد. البته خاوری نیز در حاشیه امن دیگری با هزاران کیلومتر فاصله به زندگی معمول خود ادامه می‌دهد، انگار نه انگار.

منابع :

        انتخاب

        طنین نیوز

/ 1 نظر / 19 بازدید
محمد

بحث اين تخلف پيچيده است. تا قبل اين خيلي ها به سر خاوري قسم مي خوردند، چطور يكباره.. خدا عالم است!