کادر درمانی بسیج سازندگی خراسان رضوی راهی مناطق محروم می شوند

مشهد - خبرگزاری مهر: مدیر امداد و درمان بسیج سازندگی خراسان رضوی گفت: امسال گروه زیادی از پزشکان و پیراپزشکان جهاد پزشکی استان برای ارائه خدمات درمانی به روستاهای اطراف مشهد، اعزام می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر در مشهد، صدیقه علیانژاد عصر چهارشنبه در گردهمایی اعضای اردوهای هجرت 3 جهاد پزشکی خراسان رضوی در مشهد اظهار داشت: پیش بینی می شود تعداد زیادی از محرومان ساکن در نواحی روستایی از خدمات پزشکی و دارویی رایگان اعضای بسیج بهره مند شوند.

وی با اشاره به 10 سال تلاش اعضای اردوهای هجرت در خدمات رسانی به قشرهای آسیب پذیر خاطر نشان کرد: پزشکان جهادگر در همه فصل های سال به مناطقی که نیازمند دریافت کمک هستند، اعزام می شوند اما در موقعیت های خاص مثل هفته بسیج، تعداد بیشتری از جهاد گران برای کمک به همنوعان خود فعال می شوند.

در ادامه سرهنگ تواضع مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه امام رضا (ع) نیز با تشریح فعالیت های این مجموعه در جهت کاهش مشکلات مردم گفت: طرح ارائه امدادهای پزشکی به زائران پیاده امام هشتم از مدتها قبل در برنامه این سازمان قرار گرفته است که طی سال گذشته گروه زیادی از این خدمات بهره مند شده اند.

وی افزود: در سال 89، بیش از 7 هزار نفر امدادگر بسیجی برای کمک به سازندگی و محرومیت زدایی راهی نواحی مختلف استان خراسان رضوی شده اند.

تواضع یادآور شد: طی این مدت 440 نفر از کادر درمانی نیز به ارائه خدمات بهداشتی و فوریت های پزشکی پرداخته اند.

این مسئول معالجه 5500 نفر از نیارمند توسط پزشکان طرح هجرت را از دیگر فعالیت های بسیج سازندگی بر شمرد.

/ 0 نظر / 6 بازدید