کشتار شیعیان بحرین دلخراش و ناراحت کننده است

آیت‌الله سید عزالدین حسینی زنجانی:
کشتار شیعیان بحرین دلخراش و ناراحت کننده است
معترضان داخلی شرایط حساس امت مسلمان را درک کنند
مسوولان موظفند از انتقادات دلسوزانه و سازنده استقبال کنند

-------------------------------------------------------------------------

آیت‌الله حاج سید عزالدین حسینی زنجانی از علما و مراجع تقلید در مشهد، درباره حوادث منطقه به خصوص کشتار شیعیان در بحرین پیام مهمی را صادر فرمودند.

به گزارش ایسنا - منطقه خراسان و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بصیرت، در بخشی از پیام آیت‌الله زنجانی آمده است: پیروزی نسبی مردم مصر و تونس بر دو دیکتاتور اسلام ستیز و مرعوب غرب این دو کشور دل هر مسلمانی را شاد می‌کند و آغاز دوران جدیدی را در جهان اسلام نوید می‌دهد؛ دورانی که مسلمانان با آگاهی و بیداری و در پرتو تعالیم عالیه اسلام به تجدید حیات علمی و فرهنگی و اقتصادی کشورهای خود می‌پردازند و دست بیگانگان و مستکبران را از کلیه شئون حیات خود قطع می‌کنند.

متن پیام این مرجع تقلید به شرح زیر است:

در ایام میلاد با برکت رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم در میان امت مسلمان و در کشورهای اسلامی توامان شاهد حوادث شیرین و حوادث تلخ هستیم. پیروزی نسبی مردم مصر و تونس بر دو دیکتاتور اسلام ستیز و مرعوب غرب این دو کشور دل هر مسلمانی را شاد می‌کند و آغاز دوران جدیدی را در جهان اسلام نوید می‌دهد.دورانی که مسلمانان با آگاهی و بیداری و در پرتو تعالیم عالیه اسلام به تجدید حیات علمی و فرهنگی و اقتصادی کشورهای خود می‌پردازند و دست بیگانگان و مستکبران را از کلیه شئون حیات خود قطع می‌کنند، اما این راه، راه همواری نیست و سختی‌ها و مشکلات زیادی در این راه وجود دارد که باید ملت مسلمان با صبر و هوشیاری و درایت مساله را پیش ببرند تا مبادا مستکبران با حیله‌ها و بازی‌های مختلف مانع تحقق اهداف امت مسلمان گردند.

آنچه این روزها در بحرین شاهد هستیم مقاومت مذبوحانه استکبار جهانی و ایادی دیکتاتور او در برابر خیزش عظیم مردم مسلمان بحرین است. کشتار مسلمانان و شیعیان عزیز بحرین بسیار دلخراش و ناراحت کننده است و قلب هر انسانی را به درد می‌آورد و اینجانب این کشتارها را محکوم می‌کنم اما این خون‌ها قطعا سبب باروری درخت اسلام خواهی و آزادی خواهی و استکبار ستیزی مردم بحرین خواهد شد و مستکبران و ایادی دیکتاتور حاکم بر بحرین از این کشتارها بهره‌ای نخواهند برد و نخواهند توانست حرکت عظیم این ملت شریف را متوقف کنند. ما به ایادی استکبار در بحرین توصیه می‌کنیم بیش از این دست خود را به خون مردم شریف بحرین آلوده نکنند و بدانند پیروزی نهایی از آن مردم بحرین است.

اینجانب از سازمان‌های بین‌المللی و جمعیت‌ها و سازمان‌های اسلامی و به خصوص از دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران می‌خواهم که با تمام توان و با استفاده از تمام ظرفیت‌ها جلوی کشتار در کشور بحرین را بگیرند و پیشگیری‌های لازم را در مورد مردم مسلمان لیبی انجام دهند تا مبادا در آن کشور نیز شاهد چنین وقایعی باشیم.

سخنی نیز درباره مسائل داخلی و برخی معترضان دارم. به این افراد توصیه می‌کنم که شرایط حساس امت مسلمان را درک کنند و با اقدامات نسنجیده و تفرقه افکنانه باعث تضعیف جبهه اسلامی و تقویت و خشنودی استکبار جهانی نگردند و زمینه سوء استفاده افراد مغرض را فراهم نکنند. البته طبیعی است که اگر کسی واقعا انتقادی دارد از مجاری قانونی و با حفظ وحدت و رعایت تمامی جوانب اقدام می‌کند و مسوولان نیز موظف هستند از تمامی انتقادات دلسوزانه و سازنده استقبال کنند.

در کنار بارگاه ملکوتی ثامن الحجج حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام دست به دعا برمی دارم و از خداوند متعال می‌خواهم که مسلمانان را برمستکبران پیروز گرداند و جوامع اسلامی را از دست حاکمان بی‌کفایت و وابسته نجات دهد.

/ 0 نظر / 16 بازدید