حرکت گسترده مردم به سمت التحریر / حبس 4 مقام رژیم سابق به جرم فساد

شبکه های خبری لحظاتی پیش از حرکت جمعیت انبوهی از مردم به سمت میدان التحریر قاهره برای برگزاری تجمع میلیونی خبر دادند که قرار است برای بزرگداشت شهداء و تاکید بر تحقق اهداف کامل انقلاب مصر برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه تلویزیونی الجزیره در خبری فوری اعلام کرد : مردم در دسته های مختلف به سمت میدان التحریر می روند .

ائتلاف جوانان انقلاب مصر پیشتر تاکید کرده بود تا کنون از خواسته های مردم تنها دو خواسته از جمله سرنگونی مبارک محقق شده و بیشتر خواسته ها هنوز بی پاسخ مانده و به همین سبب روز جمعه(امروز) تجمع میلیونی برگزار خواهد شد تا بر ادامه انقلاب تا تحقق کامل اهداف آن تاکید شود.

از سوی دیگر دادستان مصر، چهار مقام رژیم سابق این کشور از جمله حبیب العادلی وزیر کشور را به اتهام فساد و حیف و میل اموال دولتی به حبس محکوم کرد.

خبر دیگر اینکه بازار کتابهایی که در دوران حکومت دیکتاتوری مبارک ممنوع بود؛ با سرنگونی وی رونق گرفته است؛ این کتابها همگی ماهیتی ضد رژیم مخلوع مبارک دارد.

منبع : http://www.mehrnews.com

/ 1 نظر / 8 بازدید
محمد امین سادات حسینی

سلام دقیقا 2 ساعت طول کشید که وبلاگتو بخونم. خودت میدونی من 13 سال دارم و معنی هایی که بلد نبودم از برادرم پرسیدم . عالی بود, مرسی به وبلاگم سر زدی هر چند شناختی بهت نداشتم برات ارزوی موفقیت میکنم . راستی یه سوال وبلاگت چند وقته کامل شد؟؟[خنده]