حجاب میوه عفاف

* حجاب تنها به زنان بستگی ندارد
یک دانشجوی گیلانی نیز گفت: حجاب برای مردان نیز یک ضرورت است و حجاب تنها به زنان بستگی ندارد بلکه زن و مرد باید حجاب را به عنوان یک واجب درک و عملی کنند.
زینب صفری با بیان اینکه حجاب حق‌الله است، اظهار داشت: خداوند عفاف و حیا را براى زن جزو خصلت وجودى او قرار داده است و تمام زنان مسلمانى که داراى فطرت پاک هستند این خصلت را دارند.
وی با اشاره به سخنان علمای دینی گفت: اسلام حجاب را برای محدودیت و حبس زن نیاورده بلکه برای مصونیت او توصیه کرده و اسلام راضی به حبس و رکود و سرکوبی استعدادهای زن نیست و با رعایت عفاف و حفظ حریم اجازه حضور زن در جامعه برای فعالیت‌های فرهنگی،سیاسی،علمی،اقتصادی،ورزشی و ... را که مغایر با شئون خانواده نیست را داده است.

* پدیده مدگرایی عامل انحراف در حجاب است
یک کارشناس ارشد مدیریت فرهنگی نیز با بیان اینکه پدیده مدگرایی عامل انحراف در حجاب است، اظهار داشت: مدگرایی روحیه خاصی است که برخی زنان به آن مبتلا می‌شوند و مدگرا تلاش دارد همواره از تازه‌های لباس و آرایش مطلع شود و با هر قیمتی که هست از آنها بهره گیرد.
علی رضایی، حجاب و عفاف را سبب امنیت و آرامش زن در جامعه دانست و تصریح کرد: حجاب یکی از برجسته‌ترین رفتارهای یک زن مسلمان است.
وی اضافه کرد: غالب مدهای ساخته غرب نظیر لباس‌های تنگ با اصول اخلاقی و بهداشتی مغایرت دارند چه اینکه لباس‌های تنگ مانع جریان صحیح خون و تنفس پوستی می‌شوند.
این کارشناس ارشد مدیریت فرهنگی با بیان اینکه حفظ حجاب احساس ارزشمندی به زنان می‌دهد ادامه داد: حجاب، زنان را بلند مرتبه و در مقابل دست و نگاه گناه‌آلود مردان محدود می‌کند.
وی با تاکید بر ضرورت شناسایی عوامل تهدید کننده عفاف و حجاب در جامعه، اظهار داشت: برهنگی و بی‌حجابی عامل تهدید کننده منزلت زن در جامعه است.
رضایی ادامه داد: باید برای حفظ حجاب، هویت ملی و دینی را برای جوانان و نوجوانان تبیین کنیم و راه درمان بی‌‌عفتی نیز بازگشت به خویشتن و هویت دینی و ملی است.
وی خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر به عنوان دو واجب در فروع دین، تنها ویژه آقایان و یا روحانیون نیست بلکه بر هر مرد و زن مسلمان واجب است که این دو مهم را اجرایی کنند.

* حفظ حجاب و عفاف در مردان ضرورت دارد
یک معلم گیلانی نیز گفت: طبق فرهنگ اسلامى، انسان موجودى بوده که براى رسیدن به کمال و معنویت خلق شده است شده و حفظ حجاب و عفاف در مردان نیز مانند زنان ضرورت دارد.
فرببا رجبی افزود: مردان باید بیشتر از زنان به حجاب و عفاف مقید باشند و زنان نیز با رعایت حجاب زمینه فساد در جامعه را کاهش دهند.
این معلم گیلانی اظهار داشت: اسلام وقتی حیا برای زن را واجب و برهنگی و خودنمایی و اختلاط با مردان را حرام کرده است، هدفش این بوده که دل­ها آرام، روح­ها مطمئن و خانه­هایی با فضای ملایمی داشته باشند.
وی لباس را عاملی برای حفظ بشر از خطرهای مختلف دانست و افزود: امروزه لباس تبدیل به وسیله‌ای برای به خطر افتادن بشر شده است و از این رو تجمل‌پرستی، توسعه فساد، تحریک شهوات، خودنمایی و تکبر، اسراف و ... را می‌توان مصداق چنین رویکرد جدیدی دانست.
رجبی، پوشش مناسب براى زن و مرد را عامل مهمى در تعدیل و تنظیم روابط در اسلام عنوان و تصریح کرد: حجاب موجب احیای حیثیت و حرمت زن می‌شود.

* البسه اسلامی گران‌تر از البسه غربی است
یک استاد دانشگاه‌های گیلان نیز اظهار داشت: البسه اسلامی که در آن حفظ حجاب زنان رعایت شده باشد، گران‌تر از البسه غربی با مدل‌های غیراسلامی است.
وی که خواست نامش فاش نشود افزود: ایجاد غرفه‌های دائمی فروش البسه اسلامی در اماکن عمومی و حمایت دولت از تولیدکنندگان البسه اسلامی ضروری است.
این استاد دانشگاه‌های گیلان گفت: در هر جامعه نوع و کیفیت لباس زنان و مردان، علاوه بر آنکه تابع شرایط اقتصادی و اجتماعی و اقلیمی آن جامعه باشد تابع جهان‌بینی و ارزش‌های حاکم بر فرهنگ آن است.
وی با تاکید بر ضرورت حفظ حجاب اسلامی در جامعه افزود: فرهنگی که حجاب را از نوع اسلامی به غربی تغییر میدهد در واقع ناشی از غرب زدگی افراد است و برخورد با بی‌حجابی درمان این مسئله نیست زیرا این نشانه است در واقع راه اصلاح این است که که غرب زدگی از کشور زدوده شود.

* حجاب رسانه انتقال ارزش‌های اسلامی است
نماینده ولی‌فقیه در گیلان نیز اظهار داشت: حجاب نشانه عزت و سربلندی زنان مسلمان و رسانه انتقال ارزش‌های اسلامی است.
آیت‌الله زین‌العابدین قربانی با تاکید بر اینکه اگر انسان تقوا داشته باشد فردی موفق در جامعه می‌شود، بیان کرد: خداوند پیامبر (ص)، ائمه (ع)، مراجع و علمای بزرگ را به عنوان معلمان اخلاق در جامعه قرار داده است.
وی با بیان اینکه 70 درصد از شخصیت روحی، عاطفی و فکری فرزندان از مادران است، تصریح کرد: نقش مادران بر تربیت فرزندان بسیار مهم است.
امام جمعه رشت، تبیین فلسفه و پیامدهای مثبت فرهنگی اجتماعی، روانی و اخلاقی عفاف و حجاب، توسعه فرهنگ کنکاش و تفکر در مفاهیم دینی توسط جوانان به منظور پذیرش درونی و قلبی و عمل به آنها و ... را از مهم‌ترین شیوه‌های علمی و اسلامی برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه دانست.
وی با تاکید بر اینکه زنان بزرگ فرزندان بزرگ تربیت می‌کنند، اضافه کرد: اسلام مخالف حضور زن در جامعه نیست.
قربانی حفظ منزلت زن در سایه عفاف و حجاب را از دستاوردهای انقلاب اسلامی خواند و افزود: باید تلاش کرد که فرهنگ غنی و ارزشمند اسلامی به عنوان یک فرهنگ پایدار به دنیا معرفی شود.
وی اظهار داشت: دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کنند همواره در قالب پروژه‌های شیطنت‌آمیز از جمله مدگرایی، ترویج فرهنگ غربی، جنگ رسانه‌ای و جنگ نرم فرهنگ ناب اسلامی و باورهای دینی ما را دچار خلل کنند.
نماینده ولی‌فقیه در گیلان، با اشاره به اینکه رعایت حجاب ازطرف زنان مهم‌ترین عامل در تحکیم خانواده است، اظهار داشت: امروزه کشورهای غربی با اجرای توطئه‌های مختلف ناامید شده و از راه شبیخون فرهنگی وارد مبارزه شده‌اند.
وی بر تبیین دیدگاه اسلام در زمینه عفاف، پوشش، حجاب و ضرورت بیان، فلسفه، احکام و دستاوردهای مثبت رعایت آن در جامعه مناسب با شرایط سنی جوانان و نوجوانان با شیوه‌های جذاب تاکید کرد.
قربانی گفت: دشمنان با ایجاد شبهه در مسائل اسلام درصدد انحراف ذهن جوانان و گرایش آنها به طرف انحرافات دینی هستند.
وی حضور زنان در پست‌های وزارت، قضاوت، مدیریت و سازندگی کشور را از برکات انقلاب اسلامی نامید و افزود: شرکت 60 درصد بانوان و 40 درصد آقایان در کنکور نشانه پیشتازی زنان است.
امام جمعه رشت، نظام جمهوری اسلامی را الگویی برای دنیای کنونی دانست و تصریح کرد: مسئولیت‌پذیری بانوان با شرط عفاف و حجاب می‌تواند انقلاب را به دنیا صادر کند.
‌وی مقابله با فساد و بدحجابی را مستلزم کار فرهنگی دانست و افزود: نباید اجازه داد در کشور اسلامی برای ترویج فساد هر کاری را انجام دهند.

* برخوردهای مقطعی راه‌حل مبارزه با بدحجابی نیست
عضو مجمع نمایندگان گیلان نیز با بیان اینکه باید همواره فرهنگ حجاب و عفاف را در جامعه ترویج داد گفت: برخوردهای مقطعی راه‌ حل مبارزه با بدحجابی نیست.
بهمن محمدیاری افزود: حجاب عامل مصونیت زنان با ایمان و عامل محدود کردن نگاه‌های آلوده در جامعه است که توصیه اکید اسلام ناب محمدی(ص) است.
وی، رواج بدحجابی را بستر ایجاد فساد اخلاقی و اجتماعی و عامل از هم پاشیدگی کانون خانواده‌ها دانست و اظهار داشت: زنان و دختران می‌توانند پوشش قابل قبول اسلامی در جامعه مناسب با سلایق خود اختیار کنند.
نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس بیان کرد: هر مخلوقی طبق مقتضیات خود پوششی دارد و فردی که در مسیر تقوا گام بردارد و بندگی را بپذیرد به ‌عنوان یک فضیلت حجاب و عفاف را سرلوحه زندگی خود قرار می‌دهد.
وی با اشاره به جنگ نرم رسانه‌ای دشمنان اسلام خاطرنشان کرد: انتقال افکار و گفته‌ها در گذشته ناممکن بود ولی امروزه دنیا تبدیل به یک آپارتمان شیشه‌ای شده که وسایل ارتباطی همه جا را به‌هم دوخته و کانال‌های مختلف ارتباط جمعی هر روز دسترسی سریع به اطلاعات را برای انسان ممکن کرده است.
محمدیاری بزرگداشت یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی را یکی از مهم‌ترین وظیفه هر ایرانی عنوان کرد و گفت: یاد شهدا انسان را موظف به رعایت موازین اسلامی می‌کند.
نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس افزود: نهادهای مسئول در زمینه عفاف و حجاب فعالیت‌های خوبی داشته‌اند که باید با جدیت بیشتری پیگیری شود.

* شوراهای راهبردی حجاب تشکیل شود
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گیلان نیز با تاکید بر ضرورت تشکیل شوراهای راهبردی حجاب در دانشگاه‌ها و مراکز علمی اظهار داشت: ساختن ظاهری آراسته و مذهبی برای مراکز علمی مهم است ولی برای تربیت اسلامی دانشجویان باید کارهای زیربنایی انجام شود.
حجت‌الاسلام علی کریمیان با اشاره به اینکه مبانی فکری دانشگاه اسلامی با دانشگاه غربی فاصله‌های بسیاری دارد، تصریح کرد: این فاصله‌ها در اصول بنیادی، فکری، مبانی و معلومات علمی است.
وی به تاسیس نهاد دانشگاه و موسسه‌های آموزش عالی در قرن سیزدهم اشاره کرد و افزود: تلاش‌ها باید برای ترویج اسلام و ذخایر علمی دانشگاه‌ها باشد.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی گیلان گفت: بدحجابی گناه محسوب می‌شود و آسیب آن به جامعه و بنیان خانواده بیشتر از شخص است و تبعات اجتماعی بسیاری را به دنبال دارد.
وی با اشاره به اینکه تمام انسان‌ها نیازمند تذکر هستند، تصریح کرد: لازم است در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی شرایطی فراهم شود که اساتید، دانشجویان و پرسنل این مراکز در کنار پرداختن به درس و مسائل علمی به مسئله حجاب و عفاف نیز توجه داشته باشند و جنبه‌های مثبت عفاف و حجاب را متذکر شوند.
معاون فرهنگی دانشگاه گیلان با بیان اینکه اصل حجاب به عنوان حکمی از احکام الهی در آیات و روایات مورد تاکید ویژه قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: اصل پوشش در زنان مسلمان، حکایت از تبیین اصل حجاب دارد.
وی اظهار داشت: پاسداشت حجاب و رعایت پوشش اسلامی از جمله شعائر الهی و ارزش‌های ناب انقلاب اسلامی است.

* نقش مطبوعات در ترویج حجاب اسلامی انکارناپذیر است
دبیرخانه مطبوعات ایران نیز اظهار داشت: خبرنگاران و اصحاب رسانه جزو اقشار پرتلاش جامعه هستند که فعالیت آنها برای اشاعه عدالت محوری و فرهنگ والای اسلامی است.
ابراهیم بهمنی‌جلالی، نگاه به حجاب را به معنای یک ارزش و باور دینی ندانست بلکه به عنوان فرهنگ از آن یاد کرد و افزود: باید با بررسی و ارائه گزارش‌های کارشناسانه در مطبوعات و رسانه‌ها بررسی شود چه تحولاتی رخ داده که شاهد تغییر نوع پوشش در برخی افراد جامعه جوان و نوجوان هستیم.
وی با تاکید بر نقش مهم رسانه‌ها و به‌ویژه مطبوعات محلی در جهت‌دهی افکار عمومی برای مقابله با تهاجم خاموش و نرم دشمن افزود: خبرنگاران در شرایط سخت و مشقت‌بار، اطلاع‌دهی و خبررسانی را به عنوان حرفه خود انتخاب کرده و با عشق و ایمان و تعهد، رسالت پیام‌آوری خود را در تمام عرصه‌های فرهنگی و دینی به منصه ظهور می‌رسانند.
رئیس خانه مطبوعات گیلان گفت: با تشکیل کمیته اجرایی برگزاری جشنواره مطبوعات حجاب و عفاف در گیلان شاهد شکوفایی هر چه بیشتر فعالیت‌های رسانه‌ای در این عرصه هستیم.
وی، یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری و مسئولان نظام را پدیده بدحجابی برخی از زنان و دختران عنوان کرد و گفت: بدحجاب‌ها با این عمل خود یکی از اصول دین را خدشه‌دار می‌کنند و موجب گسترش بدحجابی در جامعه می‌شوند که این امر خواسته دشمنان اسلام و استکبار است.
------------------------
گزارش از هادی طوماری

/ 3 نظر / 22 بازدید
خادم قرآن

با سلام واحترام وبلاگ خوبیست . از اینکه از وبلاگی مذهبی بازدید کردم خوشحال شدم چرا که در عصر حاضر حضور وبلاگ های ارزشمند و فاخر مذهبی و دینی در فضای مجازی به عنوان یکی از تکنیک های مقابله با جنگ نرم امری ضروری است. ما هم وبلاگی قرآنی را با هدف نگاهی نو به قرآن و تا حد امکان بدون کپی برداری راه اندازی کرده ایم. در امر طویل تر کردن زنجیر وبلاگ های مذهبی در برابر وب نوشت های مهاجم به فرهنگ سهیم باشید و از وبلاگی مذهبی حمایت کنید ما را با نام "بینات" لینک کنید و به ما بگویید شما را با چه نامی به زنجیر قرآنی وب پیوند دهیم. منتظرتان هستیم.

بهزاد

به ما هم سر بزنید جدیدترین اسپمرها را از وبلاگ ما دانلود کنید...