پژاک و فرقه های سلفی پشت پرده اقدامات تروریستی اخیر کردستان

دبیر مجمع نمایندگان استان کردستان در یادداشتی درخصوص حوادث تروریستی اخیر در این استان ضمن تحلیل دلایل و زمینه های پیدایش چنین حوادثی به راه های برخورد ریشه ای با این موضوع پرداخته است.

اقبال محمدی نماینده مریوان و دبیر مجمع نمایندگان استان کردستان  در این یادداشت که برای سرویس سیاسی خبرگزاری مهر نگاشته آورده است:

در چند ماه اخیر بحث ترور 4 نفر از محیط بانان منابع طبیعی و دو نفر از پرسنل نیروی انتظامی در شهر سنندج و همچنین حمله به پایگاهی در نقاط صفر مرزی مریوان باعث ایجاد مشکلاتی در استان کردستان شده است.

ما نمایندگان مجلس ضمن محکوم کردن این حوادث تروریستی، پیگیر شناسایی و معرفی آنها به مردم از طریق مسئولان سیاسی کشور و استان هستیم و در این راستا مجمع نمایندگان کردستان دیداری را با اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی برگزار کرد و با توجه به اهمیت موضوع مقرر شد که آقای پرویز سروری از اعضای این کمیسیون به نمایندگی از طرف آن به استان عزیمت و موضوع را از نزدیک بررسی کند.

در همین خصوص تذکرات لازم به وزیر کشور داده شد و ایشان معاونت امنیتی وزارت کشور را به استان اعزام و با تشکیل جلساتی با حضور مسئولان سیاسی، امنیتی و نظامی استان کردستان مقرر شد که گزارشی مفصل از عوامل این ترورها و بررسی علل این نا امنی تهیه شود.

در حادثه تروریستی مریوان که منجر به شهادت دو نفر از پرسنل نیروی انتظامی شد از آثار گلوله ها و اسلحه هایی که بر اثر مقاومت دو سرباز نیروی انتظامی از چند نفر از تروریست هایی که در این درگیری زخمی شده اند به دست آمده است، نشان می دهد که پژاک به عنوان یک گروهک نظامی و مورد حمایت آمریکا و غربی ها عامل این جنایت است ولی در ترورهای قبلی که در سنندج واقع شد سر نخ هایی به دست آمده است که نشان می دهد این حرکت از سوی فرقه های مذهبی سلفی انجام شده است.

البته باید توجه داشت این افراد به دلیل زمینه مذهبی که دارند و با توجه به نفوذ دشمنان در استانهای مرزی و فعالیت گسترده بر روی جوانان و کمبود اشتغال و همچنین اختلافات مذهبی که با سخنان برخی روحانیون موجب تحریک آنها می شود، این افراد به اصطلاح خودشان به جهاد می پردازند. همین اقدامات این جوانان کم سن و سال باعث ناامنی در منطقه می شوند. البته این نکته را هم نباید از نظر دور داشت که این افراد به گواه اسناد و مدارک سازمان های امنیتی و انتظامی در برخی کشورها آموزش های عقیدتی و نظامی دیده اند.

در پایان باید یادآور شوم، در صورتی که معضل اشتغال جوانان فراهم شود مطمئنا مردم کردستان همانطور که در 8 سال دفاع مقدس نشان دادند پشتیبان جمهوری اسلامی ایران هستند هنوز هم در راستای هموطنان خود و سایر آحاد ملت ایران حرکت می کنند و البته مسئولان نیز با کار فرهنگی مناسب و فراهم نمودن زمینه اشتغال جوانان به سادگی می توانند جلوی این توطئه ها را گرفته می شود.

/ 0 نظر / 8 بازدید